Záber na Kostol sv. Rity

Akcie, podujatia

feb 2023

Štvrtky sv. Rity

Pozývame vás na našu „duchovnú púť–prípravu“ 15-tich štvrtkov sv. Rity pred slávnosťou jej sviatku 22. mája. Každý štvrtok sv. omša k úcte sv. Rite o 18:00, ktorú začíname modlitbou Ruženčeka sv. Rity a Litánií k sv. Rite o 17:30, po ktorom nasleduje samotná sv. omša.

Tieto sv. omše budeme vysielať aj online na našom youtube kanále: aug.tv

 

 

jan 2023

nov 2022

Roráty v kostole sv. Rity

Pozývame vás na ranné sväté omše – rorátne – ktoré slúžime tradične v adventnom období. U nás ich budeme slúžiť v stredu ráno o 6:30 po nej pozývame na malé občerstvenie. Večernú sv. omšu o 18:00 budeme slúžiť taktiež.

Kurz - Predmanželská príprava 2023

Milí snúbenci, aj tento rok sme pripravili kurz predmanželskej prípravy v priestoroch nášho kláštora v Košiciach.

 

Kurz pozostáva z 6 alebo 7  popoludnajších stretnutí každú druhú nedeľu v termíne od 22.1.2023 a ukončí sa pred slávením Veľkej Noci.

 

Samotné stretnutia sú pripravené spolu s  mladým manželským párom, ktorý už niekoľko rokov žije túto sviatosť darovania sa jeden pre druhého v rodinnom kruhu spolu s deťmi. Samotné prednášky budú obohatené o rôzne aktivity a úlohy, pri ktorých budete môcť lepšie spoznať seba, toho druhého a sviatosť, ktorú sa chystáte prijať.

Počet miest na kurz je obedzený na 8 párov, ktoré chcú v tomto roku uzavrieť manželstvo a teda už majú dohodnutý termín a miesto sobáša.

 

Prihlasovanie na kurz nájdete na tejto adrese:

https://forms.gle/FUXAmCDULgwGjqnT6

 

Tešíme sa na túto spoločnú cestu prípravy na manželstvo,

bratia augustiniáni

1 2 3 4 5 6