·  Dávame do pozornosti

Státisíce ľudí rôzneho veku z celého Slovenska sa stretli v Košiciach, aby vyjadrili svoje presvedčenie, že život každého človeka by mal byť bezpodmienečne chránený počas celej jeho dĺžky a mala by byť rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť. Rovnako by mala byť  chránená a podporovaná rodina založená manželstvom muža a ženy, pretože v rodine sa vytvárajú ideálne podmienky na vznik a rozvoj života každého človeka. Účastníci svojím pokojným, ale jednoznačným postojom chcú vyzvať všetkých ľudí, ktorí ešte nestratili zdravý rozum, ktorým ešte bije srdce , ktorí ešte majú iskru v očiach a odvahu ísť proti prúdu, aby nečakali , “že sa to spraví samo”, ale aby aktívne zasiahli do diania v krajine. Sú presvedčení, že na Slovensku sú popierané práva najmenších a najslabších a to nenarodených detí, ktorým nie je uplatnené ich právo na život.

“Neexistuje právo  zabíjať – existuje právo na život a preto sme tu. “ , vyjadril svoj názor mladý otecko, ktorý pevne drží za ruku svojho trojročného syna.

V historicky prvom národnom pochode za život na Slovensku môžeme stretnúť celé rodiny s deťmi /aj tými najmenšími v kočiaroch/, mladých ľudí, ľudí stredného veku, ale aj skôr narodených. Prišli do Košíc osobitnými autobusmi, vlakmi, autami, na bicykloch, či stopom.

Organizátorom pomáhajú stovky dobrovoľníkov, ktorí usmerňujú zástupy. Na bezpečnosť dohliada mestská polícia, pomáha aj armáda. Dav sa pokojne presúva námestím. Skupinka mladých s gitarou práve skanduje pieseň  Láska je tu s nami , buďme s ňou… 

Tento článok nie je sci-fi. Je to realita, do ktorej môžeš vstúpiť 22. septembra 2013.

Ak sa bojíš nepohodlia, davu ľudí, silného slnka, dažďa, alebo akejkoľvek ťažkosti, nie si sám…J  V súčasnosti však nestačí byť za život iba v našom súkromí. Nestačí iba kliknúť a zobrazí sa “Páči sa mi to”. Je potrebné sa aj verejne vyjadriť za ochranu života a vyžadovať zmeny vedúce k jeho ochrane.  Preto prídem na POCHOD ZA ŽIVOT. Ak tvoje srdce horí a berieš to vážne, určite prídeš aj ty.

PS: Keby si z akejkoľvek vážnej príčiny nemohol prísť, určite pošli celú svoju rodinu, mamku, otca,  babku, dedka, uja, tetu, sestru s frajerom a jeho kamarátov, všetkých bratancov a sesternice s deťmi. Môžete tak spolu stráviť akčné rodinné nedeľné popoludnie.

Ďakujem za prečítanie. Uvidíme sa 22. septembra na Hlavnej v Košiciach

 “Protikladom odvahy v našej spoločnosti nie je zbabelosť, je to konformita.“ Rollo May

(konformita = prispôsobenie sa prevažujúcim či dominantným názorom, požiadavkám, normám skupiny či spoločnosti, v ktorej človek žije a potlačenie vlastného prejavu)

Pridať komentár

  • (Nebude zverejnený)