·  

Loading Map....

Dátum a čas

Miesta konania
kostol sv. Rity

Drahí bratia a sestry, milí priatelia,

s veľkou radosťou sme prijali správu o obnovení bohoslužieb v kostoloch. Aj keď ešte nebudú môcť byť využité s plnou kapacitou a bude potrebné aj dodržiavať ďalšie usmernenia. Asi to najdôležitejšie je že, keď sa naplní na toto obdobie povolená kapacita kostola, ostatní budú musieť zostať vonku kde bude možnosť počúvať sv. omšu.

Pripravili sme pre vás zoznam opatrení:

– počet miest v kostole je obmedzený kvôli stanoveným podmienkam (spolu máme k dispozícii 74 miest v hlavnej časti kostola, pod chórom a na chóre)

– mamičky s deťmi a kočíkmi budú mať k dispozícii priestor zadnej kaplnky (15 miest); vstupovať do nej sa bude z bočného zadného vchodu

– kto uprednostňuje miesto vonku, resp. kto sa nevmestí na daný počet miest do kostola, môže zostať v priestore pred resp. okolo kostola (sv. prijímanie bude rozdávané aj vonku)

– do kostola sa bude vstupovať len s ochranným rúškom, ktoré je potrebné mať na ústach počas celej omše (až na moment svätého prijímania – bude popísané nižšie)

– pri vstupe do kostola si každý aplikuje dezinfekčný prostriedok na ruky, ktorý je umiestnený na stolčeku pri dverách – sedieť sa bude v každej druhej lavici vo vzdialenostiach 2 metre od seba (dané miesta sú vyznačené žltou lepiacou páskou)

– ak na sv. omšu prichádza viacčlenná rodina (rodičia s menšími deťmi), prosíme vás,

  1. v prípade ak si nájdete miesto v dlhšej lavici, kde budú ešte voľné dve vedľa seba označené miesta páskou, sadnite si tam celá rodina,
  2. v opačnom prípade je potrebné, aby ste sa rozdelili na dve skupinky a našli si voľné miesto v kostole (otec s dieťaťom na jedno miesto a mama s dieťaťom na druhé miesto…)

– sväté prijímanie sa bude podávať na ruku a to tak, že kňaz resp. mimoriadny rozdávateľ sv. prijímania sa bude presúvať pomedzi vás v neobsadených laviciach v kostole (vy zostávate na svojich miestach);

– sväté prijímanie dostávate na ruku s rúškom na ústach, a až v momente keď sa kňaz posunie k susedovi zložíte si z úst rúško a vložíte si hostiu do úst (chceme zabrániť nechcenej kontaminácii hostií prípadným kýchnutím alebo dychom)

– zvonček sa nebude zbierať počas sv. omše, no váš milodar budete môcť nechať v krabičke pri vchode do kostola pri príchode alebo odchode

Povzbudzujeme starších ľudí, aby prichádzali na nedeľnú sv. omšu o 8:30, kedy budú uprednostnení pri vstupe do kostola. Do času 8:20 budeme do kostola púšťať len starších ľudí. Od 8:20 budú môcť vojsť do kostola aj ostatní ľudia, aby sme vyplnili miesta v kostole na maximum.

Dopĺňame počet nedeľných sv. omší. K tradičnému času o 8:30 a 10:30 pridávame ešte v nedeľu o 18:00 a v sobotu o 18:00 (s platnosťou na nedeľu).

Ruženec sa v tomto období nebudeme modliť spoločne pred sv. omšami. Stále je však možnosť modliť sa ho vonku za kostolom pri soche Panny Márie.

Svätá spoveď sa naďalej nebude vysluhovať v spovedeľniciach a pred sv. omšami, ale len na individuálne požiadanie. Takto sa dohodneme na konkrétnom čase a spôsobe.

Ďakujeme za porozumenie a rešpektovanie týchto pravidiel, bratia augustiniáni.

Pridať komentár

  • (Nebude zverejnený)