·  Akcie, podujatia

Dátum a čas

Milí priatelia, v platnosti zostávajú pravidlá pre počet ľudí na sv. omšiach (1 osoba na 15m2). Pre náš kostol to je 33 ľudí, čo je žiaľ stále málo.

Z tohto dôvodu sme pre vás pripravili možnosť zúčastniť sa na sv. omši aj vonku pred kostolom novým vonkajším ozvučením, možnosťou použiť stoličky a prípadne sa ukryť pod stanom v prípade dažďa. Pri vstupe nájdete našich dobrovoľníkov, ktorí zabezpečujú zachovávanie týchto opatrení.

Sv. prijímanie rozdávame aj vonku stojacim. Počet nedeľných sv. omší je 4, v časoch o 8:30, 9:30, 10:30 a 12:00.

Prosíme vás, aby ste na tieto nedeľné sv. omše nechodili skôr ako 10 minút pred začiatkom, aby sme nerušili prítomných na predošlej sv. omši a mohlo dôjsť k pokojnej výmene ľudí v kostole a áut na parkovisku. Ďakujeme za porozumenie.

 

Kostol bude naďalej otvorený na osobnú modlitbu v časoch:

– pondelok až piatok od 9:00 do 18:00,

– nedeľa od 13:00 do 15:00,

– sv. prijímanie sa už nebude rozdávať mimo časov svätých omší (ani cez týždeň ani v nedeľu). V nedeľu budeme rozdávať sv. prijímanie ešte po poslednej sv. omši (ktorá je o 12:00) a teda do 13:00.

– v sobotu je kostol zatvorený z dôvodu upratovania a vysluhovania sviatostí (krsty, sobáše).

 

Spovedná služba bude v kostole od utorka do piatka v čase od 17:00 do 17:45.

 

Pozývame vás na našu „duchovnú púť–prípravu“ 15-tich štvrtkov sv. Rity pred slávnosťou jej sviatku 22. májaTieto sv. omše k úcte sv. Rite vo štvrtok naďalej vysielame online o 18:00 a začíname ich modlitbou Ruženčeka sv. Rity, po ktorom nasleduje samotná sv. omša.

Na 12. Štvrtok sv. Rity bude hosťom Vdp. Ján Kocurko kaplán kostola Božieho milosrdenstva v Košiciach.

 

Máme veľkú radosť z toho, že po uplynutí 3 rokov od posviacky kostola sa nám podarilo zadovážiť pre náš kostol orgán. Veríme, že naše bohoslužby budú aj vďaka tomuto hudobnému nástroju ešte krajšie. V závislosti od opatrení a nariadení ho budeme podľa možnosti používať. Už sv. Augustín kedysi povedal: „Kto spieva, dvakrát sa modlí“.

Chceme sa poďakovať vám všetkým, ktorí ste prispeli finančne pri našich zbierkach, ktoré sme mávali v kostole práve pre tento účel, alebo ste nám ich zaslali či osobne odovzdali s týmto úmyslom.

Úprimné Pán Boh zaplať.
 

Zo sv. omší budeme vysielať online (cez náš youtube kanál) naďalej len túto štvrtkovú sv. omšu z úcty k sv. Rity o 18:00, aby sa s nami mohli spojiť aj tí, ktorí bývajú mimo Košíc a majú k sv. Rite veľkú úctu.

 

Pripravili sme pre vás čítanie z knihy 15 štvrtkov sv. Rity. Každý týždeň jedna kapitola na pokračovanie. Nájdete ich pod týmto odkazom.

Komentáre sú uzavreté.