·  Oznamy - bratstvo

Loading Map....

Dátum a čas

Miesta konania
Kláštor sv. Augustína

14. septembra 2014 o 9:30 oficiálnym listom otec provinciál p. Luciano de Michieli, OSA menoval nového duchovného sprievodcu pre naše bratstvo o. Jozefa Jurdáka, OSA.

V krátkom príhovore k nám p. Luciano povedal, že v prvom rade sme všetci vedení Majstom, ktorým je Ježiš, potom samozrejme aj kňazom. Ďalej povedal, že kňazi sú okrem iného povzbudzovaný vierou laikov a spoločenstiev, odkiaľ čerpajú povzbudenie pre svoje povolanie. Jožkovi zveril úlohu, aby okrem kostola sv. Rity budoval aj duchovnú stavbu, ktorou je naše bratstvo.

V prvom príhovore k nám o. Jozef, parafrázoval slová sv. Augustína, v ktorých hovorí, že spolu s vami som kresťanom a pre vás som sa stal vaším duchovným asistentom, sprievodcom.

Na túto službu bolo vidno, že sa teší, tak verím, že spoločne sa nám bude kráčať dobre a v radosti 🙂

Na toto predávanie služieb v bratstve dohliadala aj kamera, takže všetko je zdokumentované a zachytené.

Zopár fotiek z predania služby a rozlúčky s o. Angelom, ktorému veľmi pekne ďakujem za jeho doterajšiu službu pri bratstve a dovidenia o. Angelo, vidíme sa v Brne!

Kto by chcel a vie, je aj na oficiálnej stránke augustiniánov v Taliansku správa o tom, správu s fotkami najdete na tomto odkaze:

http://www.agostiniani.it/2014/09/14/festa-esaltazione-santa-croce/

IMG_2932IMG_2938

 

nominažiadosť

 

IMG_2922

 

 

 

 

 

 

Pridať komentár

  • (Nebude zverejnený)