·  

Dátum a čas

V dňoch od 2.4. do 6.4. nás navštívil novozvolený provinciál našej Talianskej augustiniánskej provincie p. Gabriele Pedicino, rodák z Ríma. Na tejto návšteve ho sprevádzal p. Christian Iorio, ktorý je zastáva funkciu sekretára dosluhujúceho provinciála p. Giustina Casciana.

P. Gabriele prišiel na bratskú návštevu našej komunity, pri ktorej sme sa zhovárali o našom živote, našich aktivitách a mladučkej farnosti sv. Rity. Spoločne sme otvorili aj otázku budúcnosti a naše vízie do najbližších rokov. Na sv. omši vo štvrtok, kedy sme slávili 9. štvrtok sv. Rity, bol hosťom spolu s o. Pavlom Benedikom, ktorý pôsobí ako farár vo farnosti sv. Prisky v Ríme. P. Gabriele v kázni zdôraznil 3 dôležité slová slová, ktoré plynú z veľkonočného tajomstva: „Grazie“, „Pace“, „Buona Pasqua“ a teda „Ďakujem“, „Pokoj“ a „Požehnanú Veľku Noc“,  Návštevu sme zakončili v piatok spoločnou adoráciou s mladými a dobrovoľníkmi, ktorí už myslia a chystajú blížiace sa letné oslavy sv. Augustína a sv. Moniky Augfest 2024 (31.8.-1.9.).

 

P. Gabrielemu vyprosujeme Božie požehnanie, múdrosť a pravé zanietenie pre nasledujúce 4 roky jeho služby provinciála v našej provincii.

 

 

Komentáre sú uzavreté.