·  

Loading Map....

Dátum a čas

Miesta konania
Kláštor sv. Augustína

Milí manželia, prebieha už registrácia na manželské večery, ktoré začínajú 25.1.2016.
Nasledujúce manželské večery sú na programe od 25.1.2016 do 14.3.2016. Budeme sa stretávať každý pondelok večer od 18:30 do 21:30. Tento kurz trvá osem pondelkov za sebou.

Kurz vedú manželia Honzovci a Rehoľa sv. Augustína v spolupráci s Inštitútom rodiny.

Informácie o kurze a prihlasovanie na manželské večery má na starosti pani Juliana Krajňáková na adrese julien1.juliana@gmail.com

Ak by ste potrebovali riešiť osobné veci kontaktujte P. Juraja Pigulu na augustiniani@gmail.com.

Príspevok na celý kurz je 80 Euro. Kto by chcel ísť na kurz a je v finančnej núdzi nech neváha a nech osobne kontaktuje P. Juraja Pigulu na hore uvedenom emaily.

Mnohé náklady spojené s kurzom hradí RENOVABIS (www.renovabis.de) – akcia solidarity nemeckých katolíkov s ľuďmi v Strednej a Východnej Európe a dotácia Nemeckej biskupskej konferencie. Ďalej naša augustiniánska komunita, firma Ginka a dobrovoľníci.

Ak by ste chceli prispieť niečo viac na manželské večery, môžete to tak urobiť na číslo účtu: 713032993/7500

Kurz Manželské večery tvorí osem stretnutí.

Zámerom kurzu je pomôcť všetkým manželským párom posilniť a prehĺbiť ich partnerský vzťah.

Kurz dává manželom výbornú príležitosť stráviť čas spolu ako pár a pritom sa zaoberať dôležitými otázkami svojho manželstva.

Manželské večery sú veľmi praktické, pomôžu vám získať a osvojiť si dôležité schopnosti, aby ste mohli vytvoriť pekné manželstvo na celý život.

Každý večer dostanete príležitosť užiť si spolu dobrú večeru a pritom načúvať a rozprávať sa. Budete mať ako pár dosť času na rozhovor o téme večera. Skupinová diskusia nie je súčasťou kurzu, súkromie párov je plne rešpektované.

Komu je určený kurz

Kurz je určený všetkým manželským párom, ktoré na sebe chcú pracovať a spoločne investovať do svojho vzťahu.

Vôbec nezáleží na tom, či v manželstve žijete menej ako dva roky alebo viac ako tridsať rokov.

Ak máte pekné manželstvo, kurz vám pomôže ďalej ho zlepšiť a posilní vaše dobré návyky.

Na druhej strane, ak máte v manželstve ťažkosti, kurz vám poskytne praktické zručnosti, ktoré vám pomôžu ťažkosti prekonať. Páry, ktoré už žili oddelene, využili kurz ako príležitosť k zmiereniu sa a k nájdeniu cesty spať.

I keď je kurz založený na kresťanských princípoch, velmi prospeje všetkým manželským párom. Kurz vysoko ocenili i mnohé páry z necirkevného prostredia.

Priebeh kurzu:

Večera – každý večer začína večerou pri sviečkach. Ponúka príležitosť stráviť čas spolu ako manželský pár.

Prednáškové vstupy a svedectvo – nasleduje vždy po večeri.

Káva a čas na diskusiu – Súčasťou prednáškových vstupov sú aj cvičenia, ktoré robíte spolu ako pár. Snažíme se vytvoriť také prostredie, aby ste mali istotu, že váš rozhovor nebude nikto ďalší počuť. V pozadí hraje hudba. Počas najdlhšieho cvičenia se podáva káva alebo čaj a zákusok.

Domáce cvičenia – na konci každého stretnutia dostanete domáce cvičenie, ktoré by ste spolu do ďalšieho stretnutia mali urobiť. Domáce cvičenia nikto nevyberá, ani nehodnotí, ide čisto o váš prospech. Cvičenie vám má pomôcť pokračovať v rozhovore aj doma.

Témy jednotlivých večerov:

plagat_MV_WEB (2)

 

Pridať komentár

  • (Nebude zverejnený)