·  Oznamy - bratstvo

Dátum a čas

plagát DO post

Chcem sa úprimne poďakovať otcovi Jožkovi Kohútovi, prefektovi Košického seminára, že prijal naše pozvanie a pripravil si pre nás témy na túto pôstnu duchovnú obnovu. Verím, že to bol čas plní milostí a požehnania pre nás všetkých.

Zo zamyslení som si zapísal viac myšlienok, ale s jednou sa chcem podeliť, ktorá mňa osobne najviac zaujala a o ktorej som premýšľa asi najviac. Týka sa bázne Božej.

"To, že poznám Boha, udržuje môj život taký čistý, že mnoho vecí u mňa ani nie je možných. Viete, mňa neláka milión rôznych vecí, ja ho milujem a poznám ho...Mnohé veci v mojom živote kvôli realite Boha nie sú ani možnosťou. Nazýva sa to bázeň Božia a znamená to, poznať ho...Božia realita bude chrániť váš život od xxxx a hlúpostí, o ktoré v živote zakopávame." (Dan Mohler)

Bázeň Božia nám bráni páchať hriechy. Bázni Božej sa treba učiť a spočíva v láske. „Ak milujem, už si nevolím zlo.“ (sv. Hilár)

Na odkazoch nižšie si môžte stiahnuť všetky tri zamyslenia otca Jožka Kohúta ak by ste si ich chceli vypočuť (heslo na stiahnutie zašlem v e-mailoch):

1.téma:

http://ulozto.sk/xkLy6qX8/do-jozko-kohut-1-tema-mp3

2.téma:

http://ulozto.sk/xny4fkhn/do-jozko-kohut-2-tema-mp3

3- téma:

http://ulozto.sk/xLt3sfZv/do-jozko-kohut-3-tema-mp3

 

Pridať komentár

  • (Nebude zverejnený)