OZNAMY :: 19.1.2020 :: 2. nedeľa v Cezročnom období

19.1. Nedeľa 8:30 † Jozef a Helena 2. nedeľa v Cezročnom období
10:30 † Ladislav (ponesú obetné dary)
20.1. Pondelok Svätého Fabiána, pápeža a mučeníka alebo Svätého Šebastiána, mučeníka (ľubovoľná spomienka)
21.1. Utorok 18:00 Svätej Agnesy, panny a mučenice (spomienka)
22.1. Streda 18:00 ZBP pre rod. Vrabcovú Svätého Vincenta, diakona a mučeníka (ľubovoľná spomienka)
23.1. Štvrtok 18:00
24.1. Piatok 18:00 ZBP pre rod. Gerovú Svätého Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)
25.1. Sobota Obrátenie svätého Pavla, apoštola (sviatok)
26.1. Nedeľa 8:30 ZBP pre Máriu (70 rokov života) 3. nedeľa v Cezročnom období
Nedeľa Božieho Slova
10:30 ZBP pre rod. Wohleberových

Spovedanie: 30 min. pred sv. omšou (v nedeľu pred sv. omšou o 8:30 nespovedáme). V prípade potreby je možné dohodnúť si osobnú spoveď alebo duchovný rozhovor s niekým z komunity aj mimo tohto stabilného času.

Ak chcete dať odslúžiť sv. omšu na nejaký úmysel, môžete si ho dať zapísať v sakristii kostola. V prípade, ak sa chcete pri tejto sv. omši zapojiť aktívne – čítaním prosieb alebo čítania, alebo ak chcete niesť obetné dary –, poznačte aj túto službu k úmyslu a v daný deň sa prihláste aspoň 10 min. pred sv. omšou v sakristii.

 

Vo vianočnom čase budeme mať v krypte kostola uložené jasličky.

Relikviu sv. Rity sme presunuli v tomto vianočnom období do našej kláštornej kaplnky kde si ju budú môcť uctiť hlavne pútnici z ďaleka.

 

Pozývame vás na koncert koledy ukrajinských grécko-katolíckych bohoslovcov z kyjevského seminára, ktorý sa v rámci svojho európskeho turné zastavia aj u nás v Košiciach. Ich hudobná skupina sa volá MetaNoya. Koncert sa bude niesť v duchu vianočných vinšov a kolied, a vypočuť si ho môžete v našom kostole sv. Rity v utorok 21. januára o 19:00. Vstup je voľný! Malú ukážku si môžete vypočut tu.

Ako už tradične v druhej polovici mesiaca január, týždeň pred sviatkom obrátenia sv. Pavla (25.1.), teda od 18.1. do 25.1. sa v Cirkvi slávi Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Na tento rok bol zvolený ako „motto“ biblický verš zo Skutkov apoštolov 28,2: «Preukázali nám neobyčajnú láskavosť». Sprievodné texty na zamyslenie a modlitbu pripravili kresťanské cirkvi na Malte a Gozo (odkaz na stiahnutie). Pozývame sa zapojiť do modlitby na tento úmysel, aby sme vždy viac my kresťania nachádzali spoločnú reč na ceste za Kristom.

 

Minulú nedeľu, druhú v mesiaci, sa v našej zbierke na orgán do kostola vyzbieralo 293,07€. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.

 

Aj tohto roku sme pripravili náš augustiniánsky kalendár, v ktorom nájdete naše hlavné aktivity z nasledujúceho roka 2020 a naopak, zaujímavé fotky z pomaly sa končiaceho roku 2019. Predávať sa bude po nedeľných sv. omšiach vo vestibule kláštora a taktiež počas týždňa po skončení sv. omše. Cena je 5€.

Pripravuje pre vás tatiež kurz Manželské večery; počas 8 večerov (utorky od 4.2.2020) sa manželské páry budú môcť zamyslieť nad zaujímavými témami, manželia sa budú môcť zdieľať so svojimi názormi a myšlienkami… jednoducho stráviť spolu čas, ktorý si inak len ťažko môžu dopriať… Viac info a prihlasovanie tu.

Dávame vám do pozornosti náš tradičný augustiniánsky ples, ktorý sa bude konať 15. februára. Lístky si budete môcť kúpiť v predpredaji budúcu nedeľu 22.12. po sv. omšiach u o. Rastislava. Cena lístka je 38€. Predaj bude pokračovať následne v novom roku od 12. januára.

 

A ešte niekoľko pozvánok, ktoré ponúka informačné centrum Arcibiskupského úradu v našej Košickej arcidiecéze:

I. Bioetika – formačné, resp. osvetové texty

Je dobré, ak sa na našich farských výveskách popri oznamoch objavia aj formačné, resp. osvetové texty. To sa týka aj širokej oblasti bioetiky. Aby ste neboli odkázaní na vystrihovanie obrázkov a textov z časopisov alebo na surfovanie po internete, pripravili sme pre Vás ucelené tematické bloky. Sú na tomto linku: https://pochodzazivot.sk/na-stiahnutie-3/ v sekcii formačné materiály.

 

Služba upratovania kostola

Kto by mal záujem o službu pri upratovaní kostola nech sa ohlási v sakristii – budeme veľmi radi ak budeme môcť ďalej rožšíriť naše skupinky, prípadne vytvoriť nejakú ďalšiu.

Predbežný program upratovania kostola na rok 2020:

25.1. Emauzy

1.2. Dobrovoľníci

8.2. BAR

15.2. Mladí

22.2. Emauzy

29.2. Dobrovoľníci

7.3. BAR

14.3. Mladí

21.3. Emauzy

28.3. Dobrovoľníci

4.4. BAR

11.4. Veľká Noc

 

Ďakujeme za vašu ochotu a pomoc, ktorú vo vás stále máme pri upratovaní nášho a vášho kostola :-)

bratia augustiniáni