Interiér Kostola sv. Rity

Akcie, podujatia

apr 2024

Návšteva novozvoleného provinciála v našej komunite v Košiciach

V dňoch od 2.4. do 6.4. nás navštívil novozvolený provinciál našej Talianskej augustiniánskej provincie p. Gabriele Pedicino, rodák z Ríma. Na tejto návšteve ho sprevádzal p. Christian Iorio, ktorý je zastáva funkciu sekretára dosluhujúceho provinciála p. Giustina Casciana.

P. Gabriele prišiel na bratskú návštevu našej komunity, pri ktorej sme sa zhovárali o našom živote, našich aktivitách a mladučkej farnosti sv. Rity. Spoločne sme otvorili aj otázku budúcnosti a naše vízie do najbližších rokov. Na sv. omši vo štvrtok, kedy sme slávili 9. štvrtok sv. Rity, bol hosťom spolu s o. Pavlom Benedikom, ktorý pôsobí ako farár vo farnosti sv. Prisky v Ríme. P. Gabriele v kázni zdôraznil 3 dôležité slová slová, ktoré plynú z veľkonočného tajomstva: „Grazie“, „Pace“, „Buona Pasqua“ a teda „Ďakujem“, „Pokoj“ a „Požehnanú Veľku Noc“,  Návštevu sme zakončili v piatok spoločnou adoráciou s mladými a dobrovoľníkmi, ktorí už myslia a chystajú blížiace sa letné oslavy sv. Augustína a sv. Moniky Augfest 2024 (31.8.-1.9.).

 

P. Gabrielemu vyprosujeme Božie požehnanie, múdrosť a pravé zanietenie pre nasledujúce 4 roky jeho služby provinciála v našej provincii.

 

 

feb 2024

Pôstne kázne

V pôstnom období budeme mávať v kostole pôstne kázne – zamyslenia v utorok po sv. omši (18:00).

Bude nám ich prednášať duchovný otec Lukáš Durkaj, kaplán z Farnosti Dominika Savia zo Sídliska Ťahanovce, zároveň doktorand Slavistického ústavu Slovenskej akadémie vied.

Názov stretnutí je Hriešnik a Biblia.

 

Štvrtky sv. Rity

Drahí ctitelia a ctiteľky sv. Rity,

aj v tomto roku vás pozývame na 15 Štvrtkov sv. Rity.

Každý štvrtok od 08.2.2024

Program:

17.30 ruženček sv. Rity

18.00 sv. omša a modlitby k sv. Rite

Budeme sa modliť za rodiny, pokoj v rodinách a vo vzťahoch, za odpustenie, za chorých. Sv. Rita, patrónka neriešiteľných situácií, nám môže byť príkladom a posilou.

Tešíme sa na vás.

Bratia augustiniáni

 

dec 2023

Kurz – Predmanželská príprava 2024

Milí snúbenci, aj na nasledujúci rok 2024 sme pripravili kurz predmanželskej prípravy v priestoroch nášho kláštora v Košiciach.

 

Kurz pozostáva zo 6 večerných stretnutív piatok večer  v termíne od 19.1.2024 do 15.3.2024.

Začiatok stretnutia o 18:00 v kláštore sv. Augustína.

 

Samotné stretnutia sú pripravené spolu s mladým manželským párom, ktorý už niekoľko rokov žije túto sviatosť darovania sa jeden pre druhého v rodinnom kruhu spolu s deťmi. Samotné prednášky budú obohatené o rôzne aktivity a úlohy, pri ktorých budete môcť lepšie spoznať seba, toho druhého a sviatosť, ktorú sa chystáte prijať.

Počet miest na kurz je obmedzený na približne 6 párov, ktoré chcú v tomto roku uzavrieť manželstvo a teda už majú dohodnutý termín a miesto sobáša.

Na kurz pozývame predovšetkým tých z vás, ktorí sa chystáte uzavrieť túto sviatosť v našom kostole sv. Rity v Košiciach.

 

Prihlasovanie na kurz nájdete na tejto adrese:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejj74DdJyz5Mizj6Yq5U74KmphKX4DCaC_ZOC69q6W-wiwiA/viewform?usp=sf_link

 

Tešíme sa na túto spoločnú cestu prípravy na manželstvo,

bratia augustiniáni

1 2 3 4 5 6 7